534 798 968
2 kwietnia przenieśliśmy się do nowej lokalizacji ul. Ozimska 77 D Opole Szczegóły

Położnictwo

Położnictwo w MediClinice
Opieka od pierwszych tygodni ciąży

Priorytetem naszych ginekologów-położników jest zapewnienie jak najwyżej jakości opieki od pierwszych tygodni trwania ciąży - monitorowanie stanu zdrowia dziecka oraz matki, konsultacje i porady, a także przeprowadzanie odpowiednich badań we wskazanych terminach. Są one wykonywane przy pomocy sprzętu najwyższej jakości, na miejscu.

Specjalizujemy się w zapewnieniu komfortu i spokoju przyszłych rodziców w zakresie zdrowia ich dziecka w okresie ciąży.

Lekarz położnik pozostaje do dyspozycji pacjentek od pierwszego trymestru, poprzez poród, aż do opieki poporodowej.

Dla najwyższego standardu obsługi medycznej, korzystamy z nowoczesnej aparatury, najwyższej jakości sprzętu.
USG wykonywane są w każdym gabinecie lekarskim Centrum Medycznego - jest to podstawa odpowiedniej opieki prenatalnej.

Od wyników zależy, jakie zalecenia związane z prowadzeniem ciąży zostaną wydane. Wiedza i doświadczenie kliniczne naszych lekarzy pozwala na ocenę stanu dziecka oraz określenie prawdopodobieństwa wystąpienia chorób i wad wrodzonych oraz podjęcie ewentualnego leczenia na jak najwcześniejszym etapie życia płodowego.

MediClinica zapewnia pacjentkom i im osobom towarzyszącym warunki i międzynarodowy standard wizyt lekarskich.

Poznaj naszych położników

Perinatologia

Perinatologia, zwana inaczej medycyną matczyno-płodową, jest dziedziną medycyny zajmującą się zarówno ciężarną matką, jak i jej mającym narodzić się dzieckiem. Perinatologia czerpią wiedzę z różnych dziedzin wiedzy medycznej: położnictwa, neonatologii, genetyki, chirurgii, kardiologii dziecięcej oraz innych specjalizacji.

Istotną część wiedzy perinatologicznej zajmuje diagnostyka i patologia schorzeń typowych dla kobiet ciężarnych i człowieka w okresie jego rozwoju płodowego oraz pierwszych chwil życia.

W Centrum Medycznym MediClinca lekarze posiadają wiedzę dotyczącą m.in.: wykonywania ultrasonografii położniczej, wykonywania inwazyjnej diagnostyki perinatalnej, prowadzenia ciąż wysokiego ryzyka, a także diagnostyki i terapii wewnątrzmacicznej płodu.

Perinatolog dr n. med. Jacek Więcek

Badanie KTG w MediClinice

W Centrum MediClinica wykonujemy na miejscu badania KTG z możliwością komputerowej analizy uzyskanego zapisu.

KTG (kardiotokografia) to jedno z badań ciążowch, które na ostatnim etapie trwania ciąży poddawana jest każda przyszła mama. Polega ono na monitorowaniu i zapisie akcji serca płodu przy jednoczesnym monitorowaniu częstotliwości skurczów mięśnia macicy i służy do wykrycia lub wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości.

Badanie KTG jest nieinwazyjne i bezbolesne.
Do jego przeprowadzenia na brzuchu kobiety umieszczane są dwie głowice. Wykonanie zapisu niezbędnego do analizy trwa około 30 minut i nie powinno się go przerywać.